Elektrikář - hopsematam

Přejít na obsah

Elektrikář

Články a volný čas > Elektro práce

ELEKTRIKÁŘ

ELEKTROINSTALACE, SERVIS A ELEKTROPRÁCE

Elektroinstalační práce, instalace, rekonstrukce a opravy všeho co je na elektřinu ( kromě domácích spotřebičů). Osvětlení, silové rozvody, rozvaděče, hromosvody a ochrana proti přepětí. Zabezpečení objektu kamerovým systémem a zabezpečovací technikou ( alarm a požární ochrana). Chytré domácnosti, inteligentní systémy, automatizace a datové sítě. Elektrické topení, tepelná čerpadla, elektrické topné rohože.

Elektroinstalace HOPSEMATAM
KONTAKTUJTE NÁS
Zadejte prosím níže váš kontakt

Souhlasím s podmínkami zpracování osobních údajů.

Kdo je elektrikář ?

Elektrikář je řemeslník zabývající se elektroinstalacemi a jinými elektro prácemi, včetně hromosvodu. Člověk, který má vystudovaný elektro obor se zaměřením na elektro práce a osvědčení z vyhlášky č.50/78 Sb, § 3-11. Tahle vyhláška je platná 3.roky a každý elektrikář, který jde pro vás vykonávat elektro práci ( instalace, opravy, montáže), by měl mít aspoň § 6 a více. Na vaše dotázání by měl platné osvědčení doložit.

Elektropráce a elektroinstalace
Kdy volat elektrikáře ?

Elektrikář by měl být na stavbě vždy jako první z řemeslníku a odcházet mezi posledními z řemesel.

Postup v případě novostavby: - Vše začíná výkopem pro základovou desku, jak se vykope díra na základovou desku, by měl elektrikář položit hlavní uzemnění, vyvést zemní vývody pro hromosvod a HOP svorkovnici. Vše podle příslušných norem, pro maximální životnost a pro výborný odvod bleskového proudu. Jak jsou postaveny zdi, příčky a střecha, elektrikář natáhne kabely a instaluje instalační krabice. Vedení by mělo vést, tak aby bylo v dostatečné vzdálenosti od budoucího hromosvodu, zdůvodů přeskoku na vnitřní instalaci. To potom zaháže zedník, udělá nové omítky a malíř vymaluje. Ted zase je třeba zavolat elektrikáře, ať namontuje zásuvky, vypínače, osvětlení, rozvaděč a vše oživí a odskouší. Z venkovní strany domu a střechy namontuje hromosvod s jímači a dalšími prvky. Na to vše revizní technik vystaví revizní zprávu.

Postup v případě rekonstrukce: - Elektrikář by měl přijít jako první a odpojit všechnu instalaci, aby jse mohli začít provádět příslušné stavební úpravy. Jak jsou hotové stavební úpravy ( montáž příček, rastru pro sádrokartón), zavoláme elektrikáře, ať natáhne kabely, nainstaluje instalační krabice a připraví dráty pro osvětlení.
Potom jsou na řadě zedník, malíř a jak je vymalováno nastupuje zase elektrikář, který provede kompletaci. Vše zkontroluje, proměří a vystaví se revizní zpráva.

V případě poruchy:
- Elektrikáře by jste měli volat, jak vám náhodně se něco vypíná, blikají světla, jde slyšet švrčení ( jiskření) s krabice nebo zásuvky.

V případě zájmu volejte:

777 669981

Facebook Google+ Twitter Print Email
David Sobotík
TEL: 777 669 981
EMAIL: elektroprace@hopsematam.cz
David Sobotík
TEL: 777 669 981
EMAIL: elektroprace@hopsematam.cz
BTC, LTC, platby za elektroinstalace
Návrat na obsah